Jasně, je to meme. Ale úplně blbé. Kromě toho, že meme směřuje jen na daň z příjmů a tedy zavádí(abych byl jemný), tak ten druhý a třetí sloupec je nesmyslný bez pochopení, jak to reálně funguje.
Akcie jako forma mzdy je daněna jako mzda. Daň z kapitálových výnosů je pak stejná pro kohokoli, kdo drží akcie. I pro jinak chudého studentíka s jedinou akcií.
Třetí sloupec pak funguje jen pokud majitelovi celý život majetek v akcicíh roste a umře dřív, než stihne zaplatit daň z faktického příjmu(půjčky). Je to schéma buy-borrow-die a jen výjimky mají toto štěstí se toho dožít. Ehm, umřít. Včas. 😂
@
Chao-c' Když už budit nenávist k bohatým, tak pls inteligentně... 🙏

How rich people avoid paying tax
(Originally by Instgram user @newmoney.blog)